ZOBACZ TAKŻE:

Art Project Ballet

Zespół powstał w Warszawie w 2004 roku i współtworzą go tancerze – soliści na co dzień występujący w najlepszych polskich teatrach. Zespół prowadzony przez choreografa i reżysera Mateusza Polita to grupa młodych, utalentowanych artystów swobodnie pracująca w wielu nowoczesnych technikach ruchu (modern ballet, lirical jazz, new style underground, broadway, yoga ballet, taniec klasyczny, akrobatyka, afro jazz).

Już od samego początku balet zaskakiwał publiczność. W swoim pierwszym przedstawieniu „Carnival Revue”, nawiązującym do kultury latynoamerykańskiej i karnawałowej, został uznany i wysoko oceniony w branży artystycznej. Cechą charakterystyczną zespołu jest dynamika i energia przedstawień oraz niekonwencjonalne rozwiązania choreograficzne. Do tej pory największe uznanie przyniósł spektakl modern baletowy pt: „Architect’s Dream” oparty na twórczości współczesnego architekta, autora m.in. World Trade Centre w Nowym Yorku – Daniela Libeskinda.

Oryginalny repertuar i indywidualne umiejętności tancerzy spowodowały, że zespół uświetnia największe gale i wydarzenia kulturalne w kraju i zagranicą. Art Project Ballet oprawiał występy artystyczne takich międzynarodowych gwiazd jak Garou, Lou Bega, Amel Bent, Shakin Stevens, London Beat czy Boney M.
 

ART PROJECT, ul. Kaliska 1/21, 02-316 Warszawa

Copyright 2009 ART PROJECT. All rights reserved. Designed by Strony internetowe: Studio Graficzne